Bemutatkozás

Óvodánk Bucsa központjában, közvetlenül a főút mellett, Békés megye északi részén helyezkedik el.

Fenntartó szervünk Bucsa és Kertészsziget Önkormányzat Napközi Otthonos Óvoda Intézményfenntartó Társulása.

Óvodánk három csoporttal működik.

A szakmai munkát 6 óvodapedagógus látja el, mindenki főiskolai végzettséggel rendelkezik. A pedagógiai munkát segítő személyzetünk - 3 fő dajka és 1 fő pedagógiai asszisztens. Nevelőtestületünk egységes, mindnyájan itt élő helyi lakosok vagyunk.

Nevelőtestületünkre jellemző: a közvetlen, nyílt, őszinte munkakapcsolat, a gyermekközpontú, gyermekszerető, demokratikus magatartás. A pedagógiai munkát segítő dolgozók szakképzettek, így megfelelő hozzáértéssel segítik a munkánkat.

Csoportszobáink tágasak, világosak, jól berendezettek. Minden csoportban megfelelő játék, tornaszer áll a gyermekek rendelkezésére. Két játszó udvar biztosítja a lehetőségét annak, hogy a gyermekek nagyfokú játék és mozgásigényét kielégítsük.

Küldetésnyilatkozat:
  • Azonosulunk a programunk alapelveivel, feladataival, céljaival.
  • Megteremtjük óvodánkban a gyermekeknek a családias, biztonságot nyújtó, esztétikus környezetet.
  • Legfontosabb számunkra a játszó gyermek tisztelete, szeretete.
  • Tisztelettel és figyelemmel fordulunk a szülők felé.
  • Figyelmet fordítunk az egyéni különbözőséget, a másságot elfogadó óvodai légkör megteremtésére.
  • Képviseljük mindazt, ami szép, esztétikus és művészi értékű.
  • Példát mutatunk a beszédben, magaviseletben, szeretetben.
  • Bízunk egymás tudásában, figyelünk egymásra, munkánkat hittel és meggyőződéssel végezzük.
  • Bízzunk abban, amit közösen tervezünk, meg tudjuk valósítani.

Programunk mottója:
„Bizony, hogy játsszunk vígat, nevetőst, Ravasz kis törpét, s óriást, erőst. Erdők tündérét, helyek szellemét, Életet játszunk és játszunk mesét. Lesz móka, tánc és ének is vidám, Minden, amit csak gyermekszív kíván. És mind azért van: játszik, zeng, zenél Kis gyermekem, hogy Te boldog legyél.” /Várnai Zseni/

Bucsa Község Napközi Otthonos Óvoda
5527 Bucsa, Kossuth tér 9.

Óvodavezető: Kovácsné Knyizsák Erika

Telefon: